Genç Matematikçiler Toplantısı

 • Tarih14- 18 Eylül 2015 (Köy`e geliş 13 Eylül 2015) 
 • Amaç
  Türk Matematik Derneği teşvikli bu toplantının temel amacı, doktorasını 2012 ve sonrasında tamamlamış ülkemizin genç matematikçilerini bir araya getirmek, birbirleri ile tanışmalarına, iletişim kurmalarına ön ayak olmaktır. Her bir katılımcıdan doktora tez konusuya ilgili 30 dakikalık bir konuşma vermesini ve bu  konuşmaların ilk yarısının bir matematik yüksek lisans öğrencisinin  takip edebileceği seviyede olması beklenmektedir. Bu konuşmaların yanı  sıra tecrübeli iki matematikçinin, Tosun Terzioğlu`nun ve Ali Nesin`in, vereceği dizi konuşmalar ve Betül Tanbay`ın başkanlık edeceği etik konulu bir panel olacaktır.
   
 • ÜcretPrograma katılım için bireysel destek: Sunum yapacak 35 yaş altı katılımcılar TÜBİTAK‘ın 2224 B programına başvurarak yol, konaklama ve iaşe desteği talebinde bulunabilirler. 
 • Genel Bilgi
  Son tarihler: Son başvuru tarihi 15 Ağustos 2015‘tir.

  Başvuru: Toplantıya başvuracak genç matematikçilerin aşağıdaki belgeleri 15 Ağustos tarihine kadar kursungoz@sabanciuniv.edu, komer@metu.edu.tr, adil@akdeniz.edu.tr adreslerinden birine göndermeleri gerekmektedir.


  * Güncel özgeçmiş
  * Doktora başlığı ve özeti
  Doktora başlık ve özeti aşağıda bağlantısı verilen latex dosyası kullanılarak Türkçe düzenlenmelidir. Başvurunuzu yaparken hem latex dosyasını hem de oluşturacağınız pdf dosyasını gönderiniz.
 http://users.metu.edu.tr/komer/gencmat/baslikveozet.tex

  Destekleyen kuruluşlar: Bu toplantı Türk Matematik Derneği`nin bir etkinliğidir. Sabancı Üniversitesi‘nin de etkinliği destekleyeceği kesinleşmiştir. Şu an için kapasite doktorasını 2012 ve sonrasında tamamlamış 30 genç matematikçiye müsaade etmektedir. Başvurular değerlendirilirken, doktorasını Türkiye`den almış genç matematikçilere öncelik verilecektir. Yapılacak destek Nesin Matematik Köyü`nde 5 gece, 5 gün tam pansiyon konaklamayı kapsamaktadır. Konaklama tek kişilik veya iki kişilik odalarda olacaktır. Ulaşım için de yön başına 70 TL‘ye kadar destek verilecektir.
   
Kayıt ve başvuru işlemleriyle ilgili sorularınız için
kursungoz@sabanciuniv.edu, komer@metu.edu.tr, adil@akdeniz.edu.tr  
Nesin Matematik Köyü Etkinlikleri
Online Başvuru Yapılamamaktadır!
 • Etkinlik başvurusu sona ermiştir