Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

Tarih: 26 Ağustos - 8 Eylül 2019 (Köy'e geliş 25 Ağustos, Köy'den ayrılış 8 Eylül)

Amaç: Bakmak, görmek, aktarabilmek.

Genel bilgi: Her insanın hedef kitlesiyle paylaşmayı istediği bir mesajı ya da iletisi vardır. Amaç onaylanmak değil, anlaşılmaktır. Bunun bir yolu, bakış açımızda gizlidir.  "Pencereden bakan iki kişiden biri gökteki yıldızları görür diğeri yerdeki çamuru". Yaratıcı Yazarlık dersleri "bakış açımızı" değerlendirmemizi ve aktarmamızı sağlar. Atölyemizde hem ortaklaşa hem de bireysel çalışmalar yer alacaktır. Derslerimiz bütünüyle uygulamalı olacaktır. Katılımcılar, kendi yazdıklarını değerlendirip çalışacaktır.

Hedef kitle: Yetişkinler.

Ücret: Programın ücreti, dört öğün yemek, konaklama, dersler ve her türlü temel ihtiyaçlar dahil koğuşlar için 2410 TL, çadırlar için 1810 TL'dir. Geziler ücrete dahil değildir. 

Kontenjan: 15 kişi.

Eğitimciler: Ayşegül Kanat

Sorularınız için: Aycan Şahin (aycansahin@nesinvakfi.org)

Başvuru: Başvuru formu için tıklayınız. Belli aralıklarla başvurular değerlendirilir ve sonuçlar e-postayla iletilir.

Kayıt: Başvuru sonucunuz başvurduğunuz tarihten itibaren 15 gün içerisinde e-posta yoluyla iletilecektir. Ödeme ve kayıtla ilgili tüm işlemler başvurunuz kabul edildikten sonra yapılacaktır.


Program: Malzeme, Hazırlık, Tema, Konu, Çatışma, Eylem-Karakter. Bu bilgiler, atölye sırasında paylaşılıp değerlendirilecek bilgilerdir. Zaman kalırsa Eylem/Karakter   kurguları (Araştırma, Aşk / Serüven, Polisiye olarak dört kurgu) örneklerle aktarılacaktır. Katılımcıların önceden hazırlık yapmalarına gerek yoktur. Kendilerine güvenmeleri, yetenekli, azimli ve ilgili olmaları yeterlidir.

Özgeçmiş: 1949 Adana/Ceyhan doğumluyum. Yazarlık geçmişim 46 yaşında iken DTCF/TİYATRO/Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı bölümünü (üç aşamalı sınav) kazanmakla başladı. Orada aldığım eğitimle yazdığım “Haco'nun Ağıdı” adlı oyunum TRT Radyo Oyunları Yarışması’nı (2000'e Merhaba) kazandı. Alaylı değil Ödüllü, diplomalı Oyun ve Senaryo Yazarıyım. 2000 yılında “Kayıp Dünya” adlı dergide eğitmenliğim internet üzerinde başladı. Sevgili Lütfiye Aydın'ın referansıyla MEB'e Dış Yazar olarak alındım ve hem TRT'de hem MEB internet sitelerinde Turizm Dersi senaryolarım ile Radyo oyunlarım (56 Adet) yayımlandı. 2003 yılından bu yana Adana'da Genel ve Dramatik Yazarlık seminerleri veriyorum.