2010 Flüt Yazokulu

 • Tarih6 - 26 Eylül 2010 
 • Amaç
  Eğitim felsefesi: "Bir müzik öğretmeni olarak, öğrencilerimin geçirdikleri sanatsal süreçlerin ayrımında olmalarını istiyorum. Bir icra öğrencisi, çalıştığı ve pratik yaptığı sürece, kişisel sanat gelişiminin mümkün olduğunun bilincinde olması gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca, müzik pratiğimde ve eğitimimde, müziğin etik ve moral değerini önplanda tutarım."
  Önkoşullar: Katılımcılar enstrümanlarını, nota sehpalarını, çalıştıkları eserleri ve kapanış konserinde çalmak istedikleri en az bir parçayı yanlarında getirmek zorundadırlar.Katılımcıların az da olsa İngilizce bildikleri varsayılacaktır.
   
   
 • Hedef Kitle
  Flütle ilgilenen ve en az 16 yaşında olan amatörler ve flüt öğrencileri. Özellikle mezun ya da henüz mezun olmamış öğrenciler.
   
 • Kontenjan 15 kişi
 • Ücret
  Programın ücreti, dört öğün yemek, konaklama, dersler ve her türlü temel ihtiyaçlar dahil günlük kişilere 70 TL, kurumlara 100 TL'dir.
   
 • Genel Bilgi

  Çalışılacak dönemler: Barok, klasik, romantik ve çağdaş müzik.

  Özgeçmiş: Başvuru formuyla birlikte flüt eğitiminizi iceren özgeçmişinizi de ctolgay@nesinvakfi.org  adresine gondermelisiniz.

  Her iki başvuru formunu da doldurmak zorunludur. Başvuru formlarını ctolgay@nesinvakfi.org adresine göndermelisiniz. Programla ve içerikle ilgili sorularınızı felicitasmeyer7@yahoo.de adresine yazınız.


   

   
Nesin Matematik Köyü Etkinlikleri

Eğitmen: Felicitas Meyer (Flütist. London Trinity College mezunu, Robert Aitken, Philippe Boucly ve Klaus Holsten ile çalışmıştır. Baden-Baden ve Münih'te flüt eğitmenliği yapmış ve Türkiye'de ve Almanya'da çeşitli konserler vermiştir.)

Ders Programı:

09:00-12:00 Serbest çalışma
12:00-14:00 Öğle yemeği molası
14:00-16:00 Grup çalışması (tonlama, nefes alama ve teknik alıştırmaları, vs.)
16:00-16:30 Kahve arası
16:30-18:30 Çalışılan eserler üzerinde bireysel çalışmalar
20:00-22:00 Nesin Matematik Köyü‘nde ya da dışarıda (Saint John Kilisesi, Nişanyan Otelleri, Crisler Kütüphanesi gibi yerlerde) katılımcı konserleri.

Etkinlikler
1. Felicitas Meyer‘den açılış konseri.
2. Gezi (Efes, Priene gibi).
3. Katılımcılardan kapanış konseri.


Not:
Gezi masrafları katılımcılara aittir.

Online Başvuru Yapılamamaktadır!
 • Etkinlik başvurusu sona ermiştir