Çömlekçi Çarkıyla Tanışma

 • Tarih6-10 Aralık 2017 (5 Aralık köye giriş, 10 Aralık akşam köy`den ayrılış.) 
 • Hedef Kitle18 yaşını doldurmuş, çömlekçi çarkıyla tanışmak isteyen herkes başvuru yapabilir.

   
 • Kontenjan 4 kişi
 • ÜcretKatılımcılar tek kişilik özel odalarda konaklayacaklardır. Programın ücreti konaklama, dersler, günde üç öğün yemek, çay, su ve temel ihtiyaçlar dahil kişi başı 960 TL`dir.  

   
 • Genel Bilgi

  İçerik: Çamurla ilgili teorik bilgi, tornada çalışmak için çamur hazırlama, merkezleme, silindir yapma, düşeyde ve yatayda silindirik formların kontrolü, dip rötuşlama, renkli astar hazırlama, yapılanları renklendirme.

  Eğitmen: Eser Öykü Dede

  Özgeçmiş: 1977 yılında İstanbul`da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı, Piyano Anasanat Dalı`ndan mezun oldu. 1999`da Anadolu  Üniversitesi Devlet Konservatuvarı`nda öğretim görevlisi olarak  çalışmaya başladı. Yüksek lisansını Prof. Zöhrab Adıgüzelzade`yle 2004 yılında tamamladı. Sanatta yeterlik çalışmalarını Burak Basmacıoğlu ve Zöhrab Adıgüzelzade`yle yürüttü. Sanatta yeterlik süresi içinde 2007-2008 akademik yılını Erasmus programı çerçevesinde Avusturya Feldkirch`te Vorarlberger Landeskonservatorium`da geçirdi. 2013 yılında İtalya Mantova`daki Lucio Campiani Konservatuvarı`nda masterkurs verdi. “Alban Berg Op. 1 Piyano Sonatı ve Yorum Kılavuzu” başlıklı tezini aynı yıl Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü`ne sunarak sanatta yeterlik diplomasını aldı.

  2012 yılında seramikle ilgilenmeye başladı. 2013 ve 2015 yıllarında Selanik`te on günlük sürelerle Hector Mavridis`in atölyesinde çamur tornasıyla ilgili eğitim aldı, bundan sonra çalışmalarını ev-atölyesinde sürdürdü. Mart 2017`den beri İzmir`de, Mehmet Tüzüm Kızılcan`ın öğrencisi olarak seramik çalışmalarına; Nesin Sanat Köyü`nde seramik ve piyano çalışmalarına devam ediyor.

   
Kayıt ve başvuru işlemleriyle ilgili sorularınız için
Berna Şahin (bernasahin@nesinvakfi.org

 
Nesin Matematik Köyü Etkinlikleri

Program ve İçerikler

Katılımcılar 5 Aralık Salı akşamı köye varacaklar, dersler 6 Aralık Çarşamba sabahı başlayacaktır. Çalışmalar her gün 9-12, 14-17 saatleri arasında yapılacak, bunun dışındaki saatlerde katılımcılar atölyede pratik yapabileceklerdir.

Programın başlangıcında çamurla ilgili teorik bilgi verilecek; devam eden sürede ağırlıklı olarak torna çekmek için çamur hazırlama, çamuru merkeze getirme, temel biçim olan silindir çalışmaları yapılacaktır. Katılımcılar bu aşamada rahatladıklarındaysa düşeyde ve yatayda silindirik formların kontrolü üzerinde durulacak, program dip rötuşlama, renkli astar hazırlama, yapılanları renklendirmeyle sona erecektir.

Online Başvuru Yapılamamaktadır!
 • Etkinlik başvurusu sona ermiştir